בת מצווה
 
מסלולים במסע משפחתי
 
התאמה אישית, גמישות ומוטיבציה עומדים בבסיס מגוון המסלולים של מסע משפחתי.
מגוון רחב של מסלולים היכולים להתאים לכל משפחה ומשפחה. כל אחד מהמסלולים הינו גמיש וניתן להתאימו לצרכים ולרוצונות הייחודיים של משפחתכם (או לקבוצת משפחות).

ראיתם מסלול שמעניין אתכם, מעוניינים לשמוע עוד פרטים או לקבל הצעת מחיר?
אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות מייל או בנייד 054-6585828

מניסיוני האישי, ה"מסע" הוא מתנה נהדרת וייחודית שנוכל להעניק לעצמנו כמשפחה (או להעניק למישהו אחר) ולציין באמצעותה אירועים כמו בר-מצווה, בת-מצווה, יום הולדת או כל אירוע חגיגי ומיוחד. ה"מסע" נבחר על ידי משפחות רבות כאחת האטרקציות לבני מצווה.

מידע כללי למסלולים השונים של מסע משפחתי:
- הליווי וההדרכה שלי, לאורך המסע והתהליך כולו, מתבצע מול ההורים (למעט המסלול
  משפחות, המסלול הכיתתי ומסלול אמהות-בנות), ומיושם לאחר מכן במסגרת משפחתית
  על ידי ההורים והילדים.
- היציאה אל המשימות וביצוען היא על אחריות ההורים בלבד.
- ההצעות השונות אינן כוללות את העלויות הכרוכות במשימות שתיבחרנה על ידי ההורים.
- כל מסלול גמיש לשינויים שעשויים לחסוך בעלויותיו.
- תיעוד המסע: קיימת אפשרות בתיאום מראש ובתשלום נוסף לתיעוד המסע בצילום 
  תמונות או וידאו.

 
>> מסלול "הכול כלול"
מסלול "הכול כלול" הוא מסלול הדגל של"מסע משפחתי", במהלך מסלול "הכול כלול" אני מעניקה להורים ליווי צמוד (עד 10 פגישות של שעה ובנוסף ליווי במיילים)   החל משלב תכנון המסע, הגדרת המטרות, הכרת המשפחה, דרך ניסוח  12 דפי המשימות, בחירתן וביצוען של המשימות ועד לסיומו של המסע. הדגש בליווי הוא על תהליך ההדרכה ההורית, הטמעת הערכים במשפחה, בחירה, הפקה וארגון של המשימות החווייתיות והמהנות.  
 
>> מסלול "מפה ויעדים"
במסלול "מפה ויעדים" של "מסע משפחתי", מושם דגש על תהליך האימון המשפחתי והדרכת ההורים (כמובן מבלי לזנוח את ההנאה במשימות עצמן). במסלול "מפה ויעדים" אני מעניקה ליווי בתהליך ומתמקדת בשיפור ערוצי התקשורת במשפחה, בזיהוי המטרות והערכים ובהטמעתם.  במסלול זה מושם דגש על זיהוי ומיפוי מטרות והערכים עליהם ישימו ההורים דגש בתהליך ולאחר ביצוע המשימות יינתן ליווי להטמעת הלמידה מהמשימה.

>> המסלול המאורגן
ה"מסלול המאורגן" של"מסע משפחתי", הוא מסלול קבוע מראש שחוסך את זמן התכנון. ה"מסלול המאורגן"  מיועד להורים עסוקים שזמנם מוגבל, אך הם רואים את החשיבות שביציאה למסע המשפחתי. מסלול זה נבנה במיוחד כדי לחסוך זמן יקר ולאפשר למשפחה לצאת למסע מיד עם קבלה של 10- 12 ערכים ומיומנויות מותאמים מראש למשימות נתונות. התוכנית כוללת 10- 12 דפי משימה וארגון, הפקה ותיאום כל המשימות.
 
>> מסלול הדקה ה-90
מסלול "הדקה ה-90" של "מסע משפחתי", נבנה במיוחד להורים שקצרים בזמן ורוצים לצאת למסע בלי להתעכב. מסלול "הדקה ה-90" מיועד להורים שקלטו, ממש ברגע האחרון, שחסרה להם החוויה הערכית, המיוחדת, שתציין בצורה שונה את האירוע המשפחתי של בר המצווה או בת מצווה. במסלול זה מקבלת המשפחה רשימה מוכנה מראש של עד 6 משימות, שיביאו לידי ביטוי חווייתי את הערכים והמיומנויות החשובים לה. כך יכולה המשפחה לצאת למסע באופן מיידי, בלי לבזבז זמן יקר, וליהנות מפירותיו.

>> מסלול משפחות
במסלול "משפחות" של "מסע משפחתי", הדגש הוא על קבוצת ההורים.
מסלול "משפחות" מיועד לקבוצת הורים למתבגרים, קבוצת הורים למשפחות החוגגות את שנת המצווה או כל אירוע אחר. במהלך 12 מפגשים קבוצתיים להורים, יזוהו הערכים והמיומנויות המאפיינים כל משפחה, ויתקיים סיעור מוחות שבו ייקבעו משימות.  כל זוג הורים יבחרו אם לחוות את המשימות במסגרת משפחתית פרטית או במסגרת קבוצתית.
במהלך המפגשים הקבוצתיים תעובדנה החוויות לתובנות וישולבו תכנים וכלים, בין היתר מהתיאוריה האדלראינית, שמטרתם להביא לשיפור היחסים במשפחה ולצייד את ההורים בכלים להתמודדות עם אתגרים יומיומיים. 
 
>> מסלול כיתתי
ה"מסלול הכיתתי" של "מסע משפחתי" מותאם לכיתה ו' או ז', גילאים שבהם לרוב חוגגים בר מצווה/בת מצווה, וכולל 4 סדנאות*.
למסלול ה"כיתתי" אני מביאה מניסיוני בהדרכת קבוצות נוער ולוקחת חלק פעיל בהדרכה עצמה, בשיתוף אנשי מקצוע נוספים, שמתחלפים בהתאם לנושא הסדנה.
 
מפגש מס' 1: תקשורת בגיל ההתבגרות – סדנת יצירה
זה לא סוד שגיל ההתבגרות מלווה במתחים, במרד, בתחושות בלבול ובבדיקת גבולות אצל המתבגר. מאפיינים טבעיים אלו משפיעים לעיתים קרובות על התקשורת היומיומית. מפגש חווייתי זה מציע לשני הצדדים הזדמנות משותפת להבין ולשפר את התקשורת ביניהם.
באמצעות התמודדות עם עבודה יצירתית מאתגרת הדורשת שיתוף פעולה, ננסה לבחון מחדש יחד, את השינויים באמונות ובתפיסות בעקבות האתגרים שמציב גיל ההתבגרות, ולהתבונן ביחסים בתוך המשפחה ובמעגלים החברתיים הנוספים.
משתתפים: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של ילד–הורה.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.
מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.
 
מפגש מס' 2: בקשת עזרה וקבלת עזרה, שיתוף פעולה ואחריות – פעילות אתגרית 
במפגש שיתקיים בין שמים לארץ ובעזרת חבלים ומתקנים אחרים, נבדוק יחד התמודדות עם פחד, גילוי אחריות, בקשה וקבלת עזרה ושיתוף פעולה.
ננסה לזהות את אותם החבלים שמסייעים לנו להרגיש בטוחים במצבי קושי  ולהמשיך ולהתקדם לקראת המטרות והיעדים שאנחנו מגדירים לעצמנו.
משתתפים: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של ילד–הורה.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.
מיקום המפגש:  בתיאום עם הקבוצה.
 
מפגש מס' 3: רגשות, ניהול כעס והקשבה לגוף - סדנת יוגה
ילדינו המתבגרים חווים לא פעם בלבול, שינויים במצב הרוח, הסתגרות וכעס.
גם  אנחנו כהורים למתבגרים, הנדרשים לגילוי סובלנות וקבלה, חשים לעיתים תסכול וקוצר רוח, שמביאים לתחושת כעס. במפגש זה נישיר מבט אל הכעס ונברר מה מכעיס אותנו. נזהה את התחושות הגופניות המתעוררות בעת כעס ונתנסה בדרכים מגוונות לנהל את הכעס, להתמודד עמו ולהפיג אותו.
במהלך הסדנה נתנסה ביוגה ונבדוק יחד את הקשר בין יוגה לניהול כעס: נלמד, בין היתר, כיצד לנשום, להרפות, לאבד שליטה, והכול תוך מגע תומך ודגש על הדדיות.
משתתפים: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של ילד–הורה.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.
מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.

מפגש מס' 4: נקיטת יוזמה, מעורבות חברתית והתנהלות בקבוצה – סדנת "פקודת מבצע"
מה מעניין אותי? מה חשוב לי? איך אני משיג את זה? מה חושבים עליי? שאלות  אלו ואחרות מעסיקות את המתבגרים בשלב הגדרת הזהות העצמית המחודשת שלהם. נקיטת יוזמה והתנהלות בקבוצה מהווים נדבך חשוב להשגת יעדים ומטרות בחיים בכלל, ובגיל ההתבגרות בפרט. בני ובנות הכיתה יקבלו "פקודת מבצע" לאיתור סוגיה שמעסיקה אותם (בבית ספר, בעיר, במדינה וכיו"ב). במהלך ה"מבצע" יידרשו בני ובנות הכיתה לכתוב עצומה בקבוצות, להחתים את קהל היעד ולשלוח לגורם הרלוונטי.
במפגש יושם דגש על מעורבות, על נקיטת יוזמה ועל ארגון ועשייה משותפת.
משתתפים: הכיתה כולה בשיתוף מספר הורים מתנדבים.
משך המפגש:  כ-5 שעות אקדמיות.
מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.
                                                                                        
>> מסלול שביל חוצה ישראל
מסלול "שביל חוצה ישראל" של "מסע משפחתי משלב בין אהבת הארץ לבין כל אחד מהמסלולים המוצעים במסגרת "מסע משפחתי", לבחירת המשפחה.
אחת לחודש (או פחות) בוחרים קטע מסוים בשביל חוצה ישראל, ובמהלכו שמים דגש על ערך ספציפי ועל יצירת משימה חווייתית תואמת. מסלול זה יכול לשלב בין כל אחד ממסלולי מסע משפחתי לבין חוויית הליכה לאורך מסלול שביל חוצה ישראל.
 
>> מסלול אמהות בנות
ה"מסלול אמהות - בנות" של "מסע משפחתי" מותאם לבנות בכיתה ו' החוגגות את בת המצווה ולאמהותיהן , המסלול מתפרש על מספר חודשים וכולל 6 סדנאות*.למסלול "אמהות - בנות" אני מביאה מניסיוני בהדרכת קבוצות נוער ולוקחת חלק פעיל בהדרכה עצמה, בשיתוף אנשי מקצוע נוספים, שמתחלפים בהתאם לנושא הסדנה.
 
סדנא מס' 1 –  בקשה וקבלת עזרה, שיתוף פעולה ואחריות במשפחה
כולנו נתקלים בקשיים ונזקקים מעת לעת לעזרה, על אחת כמה וכמה בגיל ההתבגרות שלעיתים מאופיין, בראיה קיצונית של דברים ובתחושה של חוויית קושי, בדידות וחוסר אונים.
בין שמים וארץ, בעזרת חבלים ומתקנים אחרים נבדוק יחד התמודדות עם פחד, גילוי אחריות, בקשה וקבלת עזרה ושיתוף פעולה. ננסה לזהות את אותם חבלים, שמסייעים לנו להרגיש בטוחים במצבי קושי ולהמשיך ולהתקדם לקראת המטרות והיעדים שכל אחת ואחת מכן מגדירה לעצמה.
משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 15 זוגות של אמהות - בנות.
מיקום המפגש:  המפגש יערך בחורשה שמיקומה יבוצע בתיאום מראש עם הקבוצה.

סדנא מס' 2 – קבלת החלטות, אמון, הדדיות והנאה במשפחה
יום גדוש במשימות שונות מבחינת תוכנן ודרך פתרונן. המטרה בכל משימה היא מציאת "המפתחות" הנכונים לקבלת החלטות והכל בכדי למצוא את תיבת האוצר ולהצליח בפיצוח קוד המנעול של התיבה. לאחר ביצוע כל משימה יזוהו וימוקדו התנאים בדרך לקבלת החלטות ויתורגמו לחיי היום יום, לדוגמה: הקשבה, שיתוף פעולה, בקשת עזרה, יצירתיות, חשיבה ותכנון מראש, תסכול פחד ועוד.....
משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 15 זוגות של אמהות - בנות.
מיקום המפגש:  המפגש יערך בחורשה שמיקומה יבוצע בתיאום מראש עם הקבוצה.
קיימת אפשרות (מומלצת מאד!!!) לשלב בין מפגשים 1 ו- 2 ולערוך מפגש בין יומיים, כולל שינה בחוץ.
 
סדנא מס' 3 -  העצמה נשית
באמצעות סיפורים והפעלות נפגוש שלל דמויות נשיות תנכיות וביניהן, דמות דעתנית שלא חששה להביע דעות לא מקובלות, דמות אחרת הנאלצת לקבל החלטות לא פשוטות ולעמוד מאחוריהן חרף הקשיים, את הפמיניסטיות הראשונות בעולם וכמובן לא נפסח על השימוש שעשו הנשים ביופיין.
 
סדנא מס' 4 – תקשורת בגיל ההתבגרות
גיל ההתבגרות מלווה בין היתר במתחים, בדיקת גבולות, מרד ותחושות בלבול אצל הבנות המתבגרות ואצל האמהות. תחושות אלה משפיעות לעיתים ואף מעיבות על התקשורת היומיומית. במפגש חווייתי תינתן לבנות ולאמהות הזדמנות משותפת, להתמודד עם עבודה יצירתית מאתגרת, הדורשת שיתוף פעולה. באמצעות התנסות בעבודת היצירה, ננסה יחד לבחון מחדש את השינויים באמונות, בתפיסות, ביחסים במשפחה ובמעגלים החברתיים, לאור האתגרים שגיל ההתבגרות מציב לבנות ולסובבים אותן.
משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של בנות ואמהות.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.
מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.
 
סדנא מס' 5 – רגשות, ניהול כעס והקשבה לגוף
בלבול, שינויים במצב הרוח, הסתגרות וכעס מאפיינים את גיל ההתבגרות. כעס הוא רגש אנושי שכולנו חווים במהלך היומיום. על אחת כמה וכמה אמהות למתבגרות הנדרשות לגילוי סובלנות וקבלה, אך לעיתים חשות תסכול, קוצר רוח, שמביאים לתחושת כעס. נשאל את עצמנו, מהו כעס? מה מכעיס אותנו? נזהה תחושות בגוף המתעוררות בכעס ודרכים להתמודד ולנהל אותו. אחת הדרכים שעשויות לעזור בניהול כעס היא יוגה. במפגש שנערך במקום קסום, נחווה סדנת יוגה בה נתנסה בנשימות, הרפיה, איבוד שליטה, נגיעות ותמיכות הדדיות וננסה לראות את הקשר בין יוגה לכעס.
משתתפות: המפגש יתקיים בקבוצה שכוללת עד 20 זוגות של אמהות - בנות.
משך המפגש: כ-3 שעות אקדמיות.
מיקום המפגש: בתיאום עם הקבוצה.
 
סדנא מס' 6 – נקיטת יוזמה, מעורבות חברתית והתנהלות בקבוצה
מה מעניין אותי? מה חשוב לי? איך אני משיגה את זה? מה חושבים עלי? שאלות אלה ואחרות מעסיקות את המתבגרות הנמצאות בשלב הגדרת זהות העצמית המחודשת שלהן וגם את האמהות בשלב של אמצע החיים. נקיטת יוזמה והתנהלות בקבוצה מהווים נדבך חשוב להשגת יעדים מטרות בחיים בכלל ובגיל ההתבגרות בפרט. הבנות והאמהות יקבלו פקודת מבצע לאיתור סוגיה המפריעה או מעסיקה אותן (בבית הספר, בעיר, במדינה וכד'). במהלך המבצע ידרשו הבנות והאמהות לכתוב עצומה, להחתים את קהל היעד ולשלוח לגורם הרלוונטי. במפגש נתמקד במעורבות חברתית, נקיטת יוזמה ובעשייה וארגון קבוצתיים.
 
>> המסלול הגמיש (או:המסלול הפרטי שלכם)
ראיתם את כל המסלולים אבל חשבתם על מסלול אחר שיתאים לכם יותר? נשמח לשוחח ולגבש אותו עמכם. וכמובן, ללוות אתכם במסע המשפחתי שלכם.
כאמור, מילות המפתח במסע הן גמישות ומוטיבציה, וכאן המקום לציין שכל מסלול הוא גמיש וניתן להתאימו לצרכים הייחודיים של משפחתכם (או לקבוצת משפחות). 

ראיתם מסלול שמעניין אתכם, מעוניינים לשמוע עוד פרטים או לקבל הצעת מחיר? אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות מייל או בנייד 054-6585828  
 

 

 
 
 
 
תן חוות דעת
נבנה ע"י1213
האתר לארגון בת מצווה / בר מצווה
karnyco@netvision.net.ilכתובת: אזור המרכזסלולרי: 054-6585828